Sztuki walki dla dzieci — trzy propozycje dla najmłodszych

Myślisz o zapisaniu dziecka na zajęcia sportowe, które będą mieć pozytywny wpływ na jego zdrowie i osobowość? Strzałem w dziesiątkę mogą okazać się japońskie sztuki walki, które są idealnym połączeniem aktywności fizycznej i duchowości. Sprawdź, jakie dyscypliny sportu z Dalekiego Wschodu są świetną opcją nawet już dla kilkulatków.

 

Aikido

Popularny w Polsce sport oprócz nauki samoobrony kształtuje także osobowość poprzez nacisk na osiąganie celów ciężką pracą. Wartości przekazywane podczas treningu nie dotyczą jedynie aktywności fizycznej, ale mają też przydać się w codziennym życiu. Na dodatek zajęcia dla dzieci Poznań organizuje w formie krótkich, regularnych spotkań, co pozwala uniknąć znudzenia i jednocześnie uczy systematyczności.

 

Judo

Kolejną japońską sztuką walki dla dzieci jest judo, które jest nawet dyscypliną olimpijską. Regularne treningi zapewniają solidną dawkę ruchu, co może być świetną opcją dla dzieci z nadmiarem energii. Ponadto podczas zajęć, podobnie jak w przypadku szkoły Aikido Kids, maluch może nauczyć się technik samoobrony, które mogą w przyszłości uratować mu życie. Trenerzy judo zwracają również uwagę na duchowy aspekt ćwiczeń.

 

Karate

Karate zostało stworzone jako metoda samoobrony bez użycia broni. Podczas treningów ćwiczone jest nie tylko ciało, ale także pamięć przestrzenna. Ważną częścią zajęć jest bowiem kata, czyli odtwarzanie określonej sekwencji ruchów. Karate uczy także posłuszeństwa i szacunku względem przełożonych. Bez wątpienia może też dostarczyć maluchowi mnóstwo frajdy i pomóc w spożytkowaniu nadmiaru energii.