Dom

Hodowla warzyw na balkonie? To naprawdę możliwe

Wcale nie musisz posiadać okazałego ogrodu, aby móc hodować własny warzywniak. Miejsca na sadzonki warzyw wystarczy Ci na balkonie. Z powodzeniem wyhodujesz paprykę, pomidory, sałatę, a nawet ziemniaki, jeśli tylko zainwestujesz w odpowiednie akcesoria.

 

Jak zorganizować mini hodowlę warzyw na balkonie?

 

Mieszkańcy blokowisk mają utrudniony dostęp do terenów zielonych, na których mogliby założyć własny warzywniak. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby hodowlę warzyw zorganizować na balkonie. Czy wiesz, że niektóre gatunki warzyw z powodzeniem wyhodujesz w tradycyjnych skrzynkach na kwiaty balkonowe? Co więcej, nawet na niewielkim balkonie można ustawić miniaturową szklarnię, niektórzy podejmują się hodowli warzyw nawet na niewielkich fragmentach parapetów, a ziemniaki hodują w workach ze specjalnymi otworami, znajdziesz je w sieci.

 

Gdzie kupić sadzonki warzyw?

 

Powodzenie małej, balkonowej hodowli warzyw zależy od jakości, jaką wykazują zakupione sadzonki warzyw. Jeśli postawisz na te od renomowanych dostawców, możesz liczyć na naprawdę dorodne zbiory. Stwórz tylko odpowiednie warunki. Pamiętaj nie tylko o sadzonkach, ale również właściwej ziemi do konkretnych rodzajów warzyw. W sklepach z asortymentem ogrodniczym z łatwością kupisz ziemię oraz niezbędne odżywki, dzięki którym jeszcze w tym roku będziesz zajadać się pysznymi, ekologicznymi warzywami z własnej uprawy.