źródło: pixabay.com/Pezibear

Jak zachęcić dzieci do czytania?

Jeśli dopiero zaczynasz uczyć swoje dziecko czytać, możesz nie wiedzieć, jak je zachęcić po drodze. W końcu wyrobienie w dzieciach nawyku czytania dla przyjemności wymaga wiele czasu i wysiłku, a kiedy już to zrobią, chcesz zapobiec spadkowi ich zainteresowania czytaniem. Na szczęście istnieje wiele sposobów, aby zachęcić dzieci do czytania, niezależnie od tego, na jakim etapie są na drodze.

Czytanie dla zabawy to coś, co lubi także wielu dorosłych, więc jeśli wiesz, że Twoje dziecko ma ulubioną książkę lub dwie, które lubi czytać w kółko, spróbuj czytać je razem z nim! To świetny sposób na spędzenie razem czasu, a jednocześnie pomoc w nauce nowego słownictwa i zrozumieniu nowych pojęć. Ponadto, jeśli masz problemy z podekscytowaniem ich nowymi książkami lub seriami, o których wcześniej nie słyszeli, może to być łatwy sposób, aby pozwolić im znaleźć coś, co kochają na własnych warunkach.

Innym świetnym pomysłem jest zapewnienie dziecku wielu możliwości wyboru książek, gdy nadchodzi pora snu. Może to oznaczać pozwolenie dziecku na wybór spośród swoich ulubionych książek, aby mogło zmieniać rzeczy co kilka nocy. Chcesz dowiedzieć się więcej w tym temace? Wejdź na soxx.pl