Jak nauczyć się malować obrazy?

Po pierwsze, powinieneś zacząć od poznania podstawowych technik artystycznych, abyś mógł zbudować fundament dla swoich obrazów. Możesz spróbować wziąć lekcję wstępną w lokalnym community college lub uniwersytecie. Jeśli nie, możesz spróbować obejrzeć kilka filmów online lub przeczytać artykuły w Internecie.

Innym dobrym sposobem nauki jest przyglądanie się pracy innych artystów. Idź do lokalnego muzeum i przestudiuj znajdujące się tam obrazy. Zapisz, co podoba Ci się w każdym z nich, a następnie spróbuj zastosować te techniki w swojej własnej pracy. Jeśli nie masz w pobliżu lokalnego muzeum, istnieje wiele książek o sztuce, które podkreślają różne style i techniki – a dzięki technologii istnieje również wiele wspaniałych zasobów internetowych. Na przykład Google Art Project zawiera wysokiej rozdzielczości obrazy milionów słynnych dzieł sztuki z muzeów na całym świecie.

Oto kilka wskazówek, jak można nauczyć się malować obrazy:

-Wejdź na YouTube i obejrzyj tutoriale.

-Kup niektóre z podstawowych materiałów plastycznych (tj. papier, ołówki i pędzle).

-Ustal cel dla siebie malowania co najmniej jednego obrazu w każdym tygodniu (nawet jeśli jest to tylko przez 20 minut).

-Wypróbuj różne style, aż znajdziesz taki, który Ci się podoba.

-Przyjrzyj się pracom innych artystów, aby cię zainspirować (możesz nawet kupić obrazy na stronach internetowych takich jak Etsy). Wejdź również na stronę http://desporto.pl/