źródło: pixabay.com/andremergulhaum

Dom

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Jeśli chodzi o dekorowanie pokoju dziecinnego, najważniejszą rzeczą do rozważenia jest komfort Twojego nowego poromka. Chcesz, aby pokój był ciepły i zachęcający, ale nie tak przesadny, aby odwracał uwagę lub zasłaniał dziecko. Oto kilka wskazówek, jak znaleźć odpowiednią równowagę:

Po pierwsze, zrób bilans swojej przestrzeni. Czy masz małe mieszkanie z niewielką ilością miejsca do przechowywania? A może w dużym domu z dużą ilością miejsca? Niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, chcesz, aby twój pokój dziecięcy pasował do otoczenia. Jeśli Twój pokój dziecięcy znajduje się w rogu, utrzymaj dekoracje z jednej strony – nie szalej zbytnio z wieloma punktami centralnymi. Jeśli masz małą przestrzeń, postaw na pionowe dekoracje zamiast tych, które idą w poprzek ścian.

Jeśli masz dodatkowe miejsce do przechowywania, możesz zainwestować w kilka droższych elementów, takich jak łóżeczko lub komoda, które mogą zmieniać się wraz z dzieckiem w miarę dorastania. Chcesz uniknąć bałaganu i upewnij się, że wszelkie dekoracje nie blokują dostępu do niczego ważnego – szafa lub drzwi nigdy nie powinny być zasłonięte przez tkaninę! Jeśli chodzi o kolor idzie, neutrale są zawsze najlepsze podczas dekorowania dla dzieci, ponieważ mogą one rosnąć z nimi, jak się starzeją – i kto wie, jakie schematy kolorów mogą lubić, kiedy podrosną. Sprawdź też portal liveasily.pl. Znajdziesz tam więcej ciekawszych porad.