Dom

Czy warto kupić nawilżacz powietrza?

Nawilżacze powietrza są świetnym sposobem na rozprowadzenie komfortu wilgotności bez konieczności inwestowania w kompletny nawilżacz domowy. Mogą one zapewnić pewną ulgę od suchości spowodowanej przez systemy ogrzewania i chłodzenia domu, a także suchego powietrza z dużych wysokości.

Nawilżacze powietrza działają poprzez użycie wentylatora do wdmuchiwania powietrza przez mały filtr lub wkład z małym plastikowym koralikiem wewnątrz, który działa jak gąbka. Koralik absorbuje wilgoć z powietrza, a następnie uwalnia ją do pomieszczenia w postaci pary wodnej, co jest znacznie łatwiejsze dla Twoich płuc niż wdychanie tych wszystkich alergenów i substancji drażniących w powietrzu.

Nie tylko Twoje zdrowie zyskuje na zwiększeniu wilgotności w domu. Twoja skóra i włosy będą wyglądać lepiej, gdy w powietrzu będzie więcej wilgoci, co oznacza mniej łupieżu i lepiej wyglądające włosy. Ponadto, jeśli masz skłonność do alergii lub astmy, będziesz mniej podrażniony, gdy będziesz miał więcej wilgoci w powietrzu. Dodatkowa wilgotność pomaga również spowolnić rozwój roztoczy i ich alergenów, więc jeśli cierpisz na alergie, prawdopodobnie będziesz mniej kichać, gdy w powietrzu będzie więcej wilgoci. Więcej dowiesz się na stronie http://totalnyremont.pl/