Dom

Jak dbać o klimatyzację?

Jeśli chodzi o klimatyzację, istnieje kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby upewnić się, że Twoja inwestycja zapewnia maksymalny komfort, a jednocześnie oszczędza energię i pieniądze.

Sprawdź jednostkę zewnętrzną, aby sprawdzić, czy nie ma żadnych uszkodzeń lub wycieków. Jeśli istnieje problem z jednostką zewnętrzną, może to być przyczyną trudności w chłodzeniu domu.

Sprawdź jednostkę wewnętrzną, patrząc na przewody i rejestry. Twój klimatyzator działa poprzez wyciąganie jak najwięcej gorącego powietrza z domu, a następnie wpychanie chłodnego powietrza z powrotem do domu. Aby to nastąpiło skutecznie, upewnij się, że wszystkie rejestry są otwarte i czyste od gruzu, ubrań i mebli. Idealnie byłoby mieć czysty filtr na każdym rejestrze, aby zapobiec przedostawaniu się kurzu do systemu.

Jeśli masz starszy centralny system klimatyzacji, rozważ jego modernizację za pomocą nowej sprężarki o zmiennej prędkości lub skraplacza zewnętrznego o zmiennej wydajności (VSC/VOC). Systemy te działają dzięki temu, że mogą regulować temperaturę poprzez zmianę ich prędkości lub wydajności, a nie tylko pracować stale z tą samą prędkością, do której zostały wyprodukowane. Sprężarki o zmiennej prędkości obrotowej mogą być do 25% bardziej wydajne. Więcej porad motoryzacyjnych znajdziesz na stronie http://mototeams.pl/