Jak ładować samochód elektryczny?

Ładowanie samochodu elektrycznego jest właściwie dość proste, ale jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Po pierwsze, samochody elektryczne są o wiele bardziej wydajne pod względem zużycia paliwa, więc nie musisz się martwić, że zabraknie Ci benzyny, jak w przypadku samochodu napędzanego gazem! Nie oznacza to jednak, że nie zabraknie Ci paliwa – oznacza to jedynie, że Twój zasięg będzie dłuższy zanim to zrobisz. Jak długi jest zasięg? To zależy od typu samochodu i rodzaju akumulatora, z którego korzysta.

Inną kwestią, która może się różnić, jest czas potrzebny do naładowania akumulatora samochodu. Nie wdając się w zbyt techniczne rozważania, czas ładowania zależy od tego, ile energii elektrycznej trzeba włożyć do akumulatora. Im więcej energii elektrycznej potrzebujesz (gdy akumulator jest w pełni wyczerpany), tym dłużej potrwa ładowanie. Jeśli więc masz mały problem z “range anxiety”, to upewnij się, że kupisz samochód elektryczny z wystarczająco dużą baterią!

Jest jeszcze jedna ostatnia kwestia: czy masz dostęp do publicznych stacji ładowania, czy nie. Są one najdroższe w instalacji, ale działają najlepiej dla ludzi, którzy potrzebują czegoś szybkiego i łatwego. Można również zainstalować system ładowania w domu za jednorazową opłatą. Wejdź również na stronę http://automission.pl/