Taśmy pakowe – wytrzymałe i polecane rodzaje

Ważnym etapem w przygotowaniu przesyłki jest jej zapakowanie i zabezpieczenie. W tym celu korzysta się z kartonów tekturowych, które dodatkowo owija się stretchem lub skleja taśmą pakową. Poniżej przybliżamy charakterystykę dostępnych taśm pakowych oraz podpowiadamy jakie ich rodzaje warto zastosować.

Taśmy pakowe – które warto wybrać? 

Materiały do pakowania tworzą rozbudowaną grupę, w której szczególnie miejsce zajmują taśmy. Mogą różnić się tworzywem, z którego zostały wykonane oraz rodzajem zastosowanego spoiwa. Warto zwrócić uwagę na te sprawy, by mieć pewność, że wybierasz taśmę dopasowaną do Twoich potrzeb. 

Taśmy akrylowe to jedne z najchętniej stosowanych, a jednocześnie jedne z najtańszych. Są stosunkowo wytrzymałe oraz solidne. Dobrze trzymają się tekturowych powierzchni, choć nie należy wystawiać ich na oddziaływanie wilgoci lub wysokich temperatur. 

Taśmy typu hot melt wyposażone są w warstwę kauczuku syntetycznego. Jego obecność poprawia wytrzymałość taśmy oraz czyni ją odporną na szerszy zakres temperatur niż taśmy akrylowe. Kauczuk jest silnym spoiwem, które wytrzyma intensywne obciążenia oddziałujące przez długi okres czasu. 

Taśmy solvent to produkty, w których wykorzystano kauczuk naturalny. Są droższe od taśm hot melt oraz akrylowych, jednak ich cenę rekompensuje wysoka jakość. Zachowują swoje właściwości wytrzymałościowe nawet w wyjątkowo niskich i wysokich temperaturach. 

Oprócz typu spoiwa, w wyborze taśmy istotny jest jej rozmiar oraz sposób obsługiwania. Niektóre dostępne taśmy nadają do stosowania w ręcznych aplikatorach lub systemach automatycznego pakowania.