Standardowe wyposażenie jakie trzeba nabyć, przy zakupie psa

Kiedy przynosisz do domu swojego nowego szczeniaka, jest kilka rzeczy, które musisz kupić. Poniżej przedstawiamy listę artykułów, które ułatwią i uprzyjemnią Wam obojgu przejście psa do domu:

Skrzynia lub buda

Twój pies będzie potrzebował miejsca do spania, gdy zostanie sam lub gdy będzie podróżował samochodem. Skrzynia daje psu bezpieczne schronienie, w którym może pozostać bez opieki, nie niszcząc niczego w domu i nie tworząc bałaganu. Skrzynia pozwala również na ograniczenie psa w razie potrzeby, np. gdy przychodzą goście lub gdy musisz opuścić dom na dłuższy czas.

Obroża i smycz

Psy powinny zawsze nosić obroże, kiedy są poza domem, aby mogły być łatwo zidentyfikowane przez właścicieli, jeśli zostaną zgubione lub skradzione. Smycze służą do szkolenia i wyprowadzania psów na smyczy poza domem.

Miska na jedzenie i wodę

Plastikowa miska na wodę i jedzenie z gumowym pierścieniem wokół dna (aby zapobiec przesuwaniu się). Pomaga to zapobiegać rozlewaniu podczas jedzenia lub picia, jak również zapobiega przywieraniu jedzenia do dna miski, co ułatwia sprzątanie po każdym posiłku!

Szampon i odżywka dla psów

Na początku będziesz chciał często myć swojego nowego pupila, aby nie wnosił brudu do domu! 

Szczotka dla psa

Szczotkowanie sierści psa jest niezbędne dla utrzymania zdrowej i czystej skóry. Pomaga również usunąć martwe włosy i utrzymać świeży i lśniący wygląd sierści.

Szczotki takie jak w asortymencie przytoczonego sklepu https://www.aquaelzoo.pl/4-szczotki-dla-psa są dostępne w wielu rozmiarach, kształtach i materiałach. Musisz wybrać taką, która jest odpowiednia dla rodzaju sierści Twojego psa. Jeśli masz psa długowłosego, to powinieneś poszukać szczotki przeznaczonej specjalnie dla niego.