Rozwody w Polsce

W ostatnich latach możemy zauważyć w Polsce rosnącą tendencję rozwodową. Na przerwanie małżeństwa decyduje się coraz więcej par. Gdy jedna ze stron nie czuje się szczęśliwa w obecnej relacji dość szybko dochodzi do jej zakończenia.

Kto rozwodzi się najczęściej?

Badania statystyczne pokazują, że w Polsce najczęściej rozwodzą się osoby młode, mające bardzo krótki staż małżeński. Stosunkowo łatwo takie decyzje podejmowane są przez małżeństwa, które nie miały jeszcze dzieci. W takim wypadku nie zawsze jest konieczne wsparcie jakie zapewnia prawnik rozwód w Poznaniu. Gdy w związku nie było dzieci nie ma potrzeby zasądzania alimentów na małoletnich ani ustalania prawa do opieki nad nimi. Jednocześnie warto zauważyć, że w ostatnim czasie wśród rozwodzących się przybywa par o bardzo długim stażu małżeńskim. Osoby, które mają dorosłe dzieci i wnuki coraz częściej decydują się na zmianę i odejście od wieloletniego partnera.

Jakie są przyczyny rozwodów w Polsce?

Gdy przyjrzymy się powodom rozwodów jakie podawane są na salach sądowych to najczęściej usłyszymy o nałogach, przemocy i niezgodności charakterów. Należy zauważyć, że obecnie równie często powodem rozstania jest pojawianie się osoby trzeciej czyli zdrada. Odchodzenie do kogoś innego stało się dzisiaj czymś powszechnym. Jest to swego rodzaju znak czasów bo wiele zmieniło się w naszym stylu życia. Bardzo często decyduje o tym, prowadzenie małżeństwa na odległość. Tak żyją pary, gdzie jeden z małżonków pracuje na emigracji albo ma taką pracę, że nie ma go przez cały tydzień w domu. To właśnie w takich okolicznościach łatwo o rozwód spowodowany zdradą. Takim rozwodzącym się parą często przydaje się wsparcie, jakie daje prawnik rozwód Poznań. Gdy rozstaje się małżeństwo posiadające dzieci trzeba uregulować kwestie widzeń, alimentów a niekiedy ustalić także ojcostwo. Równie istotna i trudna może być kwestia sprawiedliwego podziału majątku. Takie sprawy nigdy nie są łatwe dlatego doskonale przyda się profesjonalny prawnik rozwód Poznań, który przeprowadzi postępowanie szybko i skutecznie.