Co oznacza sformułowanie ponadczasowa moda?

Ponadczasowa moda to termin, który często się pojawia. Stał się on swego rodzaju buzzwordem – etykietą stosowaną do wszystkiego, co ma w sobie nutę haute couture, lub odrobinę klasycznego stylu, lub przypomina to, co nosiły gwiazdy w filmach ze Złotego Wieku Hollywood. Ważne jest jednak, aby wiedzieć, co właściwie oznacza ponadczasowa moda, ponieważ istnieją pewne błędne przekonania.

Ponadczasowa moda nie oznacza, że dany strój nigdy nie wyjdzie z mody. Byłby to oksymoron, ponieważ nieaktualne ubrania zdecydowanie nie są ponadczasowe. Ponadczasowa moda nie oznacza, że strój nie sprawi, że będziesz wyglądać jak podczas podróży w czasie do lat 50-tych lub 60-tych lub 80-tych lub innej dekady; oznacza to raczej, że będziesz stylowy bez względu na to, kiedy go nosisz.

Jak więc możemy zdefiniować ponadczasową modę? Oznacza to posiadanie oka do stylu i wybieranie elementów, które są na tyle uniwersalne, że można je łączyć z podstawowymi elementami garderoby. Element może być ponadczasowy, jeśli ma klasyczne linie i może być noszony na wiele sposobów lub jeśli jest wystarczająco prosty, aby płynnie łączyć się z istniejącą garderobą. Więcej na joysy.pl