Krawat dopasowany do koszuli

Mężczyźni w koszulach i w garniturach, z zapiętym krawatem pod szyją prezentują się w niezwykle elegancko. To fakt. Chociaż może panie nie zdają sobie sprawy z tego, że nie tak łatwo dobrać krawaty sklep internetowy do koszuli. Czym należy kierować się przy wyborze krawatu do kozuli?

Najłatwiejsza sytuacja to wtedy, kiedy mężczyzna planuje założyć na siebie białą koszulę. Biel to jeden z tych uniwersalnych kolorów. Można powiedzieć, że pasuje do niego dosłownie wszystko. Zarówno te krawaty, które mają paski, jak również te w groszki. Nie można zapomnieć o tym, że podstawą są krawaty sklep internetowyktóre są w jednolitym kolorze. Należy jednak uważać z jasnymi kolorami. Krawaty w jasnych kolorach, w tej kombinacji mogą wyglądać bardzo niekorzystnie. Lepiej wybrać coś ciemniejszego, co musi zostać także dopasowane do garnituru – o ile ten się będzie nosiło.

A jak to się ma w przypadku koszuli w kratę? Tutaj sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, chociaż nie można powiedzieć, że beznadziejna. W tym przypadku doskonale sprawi się krawat w drobny rzucik, który będzie się delikatnie odcinał na tle całej koszuli. Można również zdecydować się na wybór krawata ze wzorem. Warto jednak pamiętać o tym, że paski na koszuli nie muszą być tego samego koloru co wzór na krawacie. Wręcz jest to odradzane. Wzór krawata i koszuli musi połączyć się w jedno, harmonijne połączenie. Nie chodzi tu o tworzenie krzykliwych, wzorzystych przeciwieństw, ale stworzenie ciekawej stylizacji, efektownie się prezentującej.