Jak przechowywać kosmetyki do twarzy?

Przechowywanie makijażu jest bardzo podobne do dbania o skórę na twarzy: musisz być ostrożna przy obchodzeniu się z nim i chronić go przed żywiołami. Szczególnie ważne jest, aby prawidłowo przechowywać makijaż, jeśli mieszkasz w wilgotnym środowisku, ponieważ wilgoć może spowodować, że makijaż się zepsuje i ostatecznie szybciej wygaśnie. Oto kilka wskazówek dotyczących przechowywania kosmetyków, tak aby trwały dłużej i nie spotkały Cię żadne niechciane niespodzianki, gdy idziesz ich użyć.

 

-Nie zostawiaj niczego na powierzchni łazienki lub blatu. Pędzle do makijażu, podkład, puder – jeśli ich nie używasz, usuń je z pola widzenia.

 

-Przechowuj produkty w chłodnym i suchym miejscu. Unikaj miejsc narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub innych źródeł ciepła. Jeśli trzymasz swój makijaż w szufladzie w sypialni, upewnij się, że znajduje się ona w miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego i pozostaje stosunkowo chłodna. To samo dotyczy przechowywania rzeczy w szafkach – chcesz, aby były one z dala od wilgoci i bezpośredniego kontaktu z ciepłem i światłem.

 

-Trzymaj rzeczy w pozycji pionowej zamiast kłaść je płasko. Pomoże to ograniczyć narażenie na ewentualne zanieczyszczenia pochodzące z innych produktów lub przedostające się do pojemników z płynnymi produktami. Pomaga to również zapobiegać powstawaniu zanieczyszczeń na dnie, gdy rzeczy są pozostawione w pozycji leżącej w nieosłoniętym miejscu.

Więcej na: detaille.pl