Jak działa akumulator samochodowy?

Akumulator samochodowy to bardzo skomplikowany sprzęt, ale to co robi jest dość proste. Przechowuje on energię elektryczną. Energia elektryczna, która zasila Twoje radio, klimatyzację i inne rzeczy w Twoim samochodzie pochodzi z alternatora. Alternator pobiera energię z silnika i wytwarza prąd, który zasila układy elektryczne w samochodzie. Ta energia elektryczna jest przechowywana w akumulatorze, aby można było z niej korzystać za każdym razem, gdy zapalisz światło lub przekręcisz kluczyk, aby uruchomić samochód.

Działanie akumulatora polega na pobieraniu energii z zewnętrznego źródła, a następnie przechowywaniu jej do czasu, gdy będzie potrzebna. Oznacza to, że akumulator musi być w stanie odbierać ładunek (prąd) ze źródeł zewnętrznych, a także dostarczać energię (prąd) do innych źródeł, gdy jest to wymagane.

Przepływ energii elektrycznej można zobrazować patrząc na rzekę przepływającą przez rurę. W tej analogii można myśleć o wodzie jak o elektryczności (to tylko poruszająca się materia), a o rurze jak o przewodzie: pozwala na ruch czegoś (wody/elektryczności), ale nie zmienia samego czegoś (w tym przypadku wody/elektryczności). Jeśli więc włożyłbyś jakiś przedmiot do tej rzeki, płynąłby on w dół rzeki, ponieważ nie ma tam nic, co mogłoby go popchnąć. Więcej na beautyride.pl