Pomoc drogowa we Wrocławiu – laweta zawsze na czas

Każdy kierujący pojazdem osobowym, dostawczym czy ciężarowym nie jest w stanie przewidzieć, czy na drodze wydarzy się coś nieprzewidywalnego czy nie. Jeżeli dojdzie do trudnej sytuacji w postaci kolizji lub wypadku drogowego, albo silnik odmówi posłuszeństwa, zawiedzie układ hamulcowy lub inny, auto nie nadaje się do dalszej jazdy. W sytuacjach trudnych i krytycznych przydaje się pomoc drogową z laweta Wrocław.

Laweta to specjalny samochód z platformą, który ułatwia transport uszkodzonego pojazdu w bezpieczne miejsce. Służy do przewożenia pojazdów różnego typu, nie tylko aut osobowych czy ciężarowych. Na lawecie transportuje się również maszyny rolnicze i budowlane, większe ładunki, łodzie, przyczepy kempingowe i inne pojazdy poruszające się po drodze. Laweta ma pomóc w odciążeniu zablokowanego ruchu na drodze lokalnej, autostradzie czy drodze szybkiego ruchu. Uszkodzone pojazdy nie mogą blokować przejazdu innym kierowcom. Stanowią zagrożenie dla bezpiecznej i płynnej jazdy. Z pomocą lawety przywraca się ład na drogach i pomaga kierowcom w transporcie uszkodzonego pojazdu.

Lawety mogą być mniejsze (pojedyncze) albo piętrowe – dwie platformy do przewożenia kilku pojazdów. Zamontowana w lawecie Wrocław wyciągarka pomaga w szybkim wciągnięciu auta na platformę. Urządzenie to przydaje się również do wyciągania samochodów z rowów lub innych problemowych miejsc. Pojazdy i maszyny na lawecie są dokładnie zabezpieczone. Transport lawetą to bezpieczny przewóz uszkodzonego pojazdu. Laweta nie zagraża inny użytkownikom dróg. Ten specjalistyczny sprzęt, z którego korzysta pomoc drogowa, umożliwia jej szybką i skuteczną interwencję.