NAJLEPSZE PROGRAMY DLA KOSTRUKTORA

Ciężko jest jednoznacznie zdefiniować czym powinien charakteryzować się najlepszy program dla konstruktora. W dzisiejszych czasach za najlepsze programy dla konstruktora możemy uznać takie, które spełniają integralne i holistyczne funkcje. Inaczej niż miało to miejsce jeszcze chociażby dekadę temu podchodzimy dziś do projektów. To, co kiedyś wydawało się być odrębną częścią danego projektu – dziś staramy się integrować z szerszą całością, tak by przynosiła wymierne i oparte na rzetelnych danych rezultaty. I tak, gdy mówimy o najlepszych programach dla konstruktora, mamy na uwadze programy, które będą odpowiednie też dla inżyniera budownictwa czy projektanta. Rewolucja ta miała miejsce przede wszystkim dlatego, że dzięki pojawieniu się BIM na całość procesów projektów rzuciliśmy bardziej spójne i holistyczne spojrzenie.

Do najlepszych programów dla konstruktora zaliczyć możemy oprogramowanie SCIA, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością wśród wciąż rosnącej liczby użytkowników. SCIA integruje proces modelowania, analizę elementów zbudowanych z dowolnych materiałów, projektowanie i sprawdzanie konstrukcji oraz wykonywanie dokumentacji i jej bieżącą aktualizację w jednym programie.

Ten program sprawia, że inwestujesz i uczysz się tylko jednej aplikacji, która daje Ci natychmiastowy dostęp do funkcji związanych z każdą fazą projektowania: modelowanie 3D, automatyczne generowanie siatki MES, szybkie i zaawansowane obliczenia, zautomatyzowane i stale aktualne rysunki, jasne i kompleksowe wyniki oraz, oczywiście, całe mnóstwo opcji komunikacji i wymiany danych z innymi aplikacjami. Przy poszukiwaniu odpowiednich programów dla konstruktor powinniśmy więc skupić się raczej na poszukiwaniu elementów wspólnych dla programów, które sprawdzają się u przedstawicieli wszystkich branży, zaangażowanych w procesy realizacji.

SCIA doskonale nadaje się do tworzenia zupełnie nowych obiektów opartych na BIM i modelowaniu 3D, ale także w przypadku gdy chcemy dokonać analizy czy wykonać obliczenia konstrukcji. Dzięki temu zakupując jedno rozwiązanie, zyskujemy kompleksowe narzędzie, które doskonale sprawdzi się w projektach, w które zaangażowanych będzie więcej użytkowników i z których każdy dokona wkładu w realizację projektu.