PROGRAM DLA INŻYNIERA BUDOWNICTWA

Budownictwo to dziedzina, która wymaga od specjalistów w tej branży ogromnego zaangażowania i zdecydowania odnośnie kierunku i pracy. Ciągły rozwój i podążanie za trendami dynamicznie rozwijającego się świata to aspekty, które nie dla każdego mogą być oczywiste, a dla niektórych inżynierów budownictwa mogą nawet wydawać się problematyczne. Pamiętajmy, że zamiłowanie do tworzenia rysunków i pasja do budownictwa nie zawsze musi iść w parze z pasją skierowaną w stronę nowych technologii. Program dla inżyniera budownictwa to podstawa. Powinien być profesjonalny i optymalizować czas i nakład pracy inżyniera, tak aby powtarzalne czynności mogły zostać zautomatyzowane w jak największym stopniu.

W dzisiejszych czasach najlepiej czerpać ze zdobyczy technologii i wybierać oprogramowanie, które daje możliwość na wykonywanie projektów opartych na standardach europejskich i światowych. BIM to podejście i metodologia pracy, które w ostatnim czasie zrewolucjonizowało podejście do projektów, a także znacznie ułatwiło komunikację i system wprowadzania w nich zmian w czasie rzeczywistym. Minimalizacja konieczności przeprowadzania długotrwałych spotkań, a także gromadzenia danych w archiwach, które teraz zastąpione są przez cyfrowy zapis informacji o budynku wraz z pełną dokumentacją to zmiana jakościowa, jakiej jeszcze nie było.

Coraz częściej polecanym programem dla inżyniera budownictwa jest Allplan, czyli oprogramowanie w pełni wykorzystujące potencjał technologii BIM z intuicyjnym interfejsem, prostą obsługą, a także możliwością wymiany myśli i przepływu informacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami projektu w czasie rzeczywistym.