Postaw na maksimum wygody i najwyższą jakość wózka dziecięcego

Idealny wózek dziecięcy to taki, w którym dziecko spokojnie prześpi spacer lub komfortowo obejrzy okolicę. Wózek, w którym jest dużo miejsca, jest wygodnie i bezpiecznie. Z naszej rodzicielskiej perspektywy, wózek powinien być prosty i przyjemny w obsłudze. Lekki, stabilny, składany, wielofunkcyjny, dobrze wykonany – to tylko kilka z cech, jakie posiada idealny wózek dziecięcy.

Jaki wózek dziecięcy wybrać?

Dla dzieci najmłodszych, które jeszcze nie potrafią samodzielnie siadać, przeznaczone są głębokie wózki dziecięce, tzw. gondole. W momencie, kiedy pozycja siedząca stanie się dla dziecka komfortowa, warto wyposażyć się w wózek spacerowy. Świetnym wyborem będzie wózek spacerowy Espoo marki Skiddou. Został on zaprojektowany z troską o lekką konstrukcję oraz szybkie i wygodne składanie, które sprawią, że można go zabrać nie tylko na spacer czy do dziadków, ale nawet w rodzinną podróż. Miłośnicy sprzętów wielofunkcyjnych docenią wózki dla dzieci 2w1. Łączą one w swojej konstrukcji gondolę ze spacerówką. Elegancki wózek dziecięcy Oslo marki Skiddou przeznaczony jest dla rodziców, którzy nie chcą kupować dwóch osobnych wózków na przestrzeni czasu. Przez pierwsze kilkanaście miesięcy życia malucha na konstrukcji wózka dla dziecka sprawdzi się zamontowana gondola, którą później można szybko i lekko wymienić na siedzisko spacerówki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dziecięcego?

Oferta wózków dla dzieci jest bardzo szeroka. Jak wybrać najlepszy wózek dziecięcy? Na co zwracać uwagę? Niektóre kryteria wyboru będą się nieco różniły w zależności od tego, czy kupujemy gondolę czy spacerówkę.

Wybierając wózek dla niemowlaka, zwróćmy uwagę na ilość miejsca w gondoli – dziecko musi mieć możliwość wygodnego ułożenia się w niej, swobody ruchu, także będąc w zimowym śpiworku. Ważne jest, żeby materacyk na którym maluch leży był wygodny i izolujący od podłoża gondoli. Aby nie przeszkodziła nam żadna pogoda, wózek dla dziecka powinien być wyposażony w dużą budkę przeciwsłoneczną, która ochroni maluszka także przed wiatrem i śniegiem.

W przypadku dziecięcego wózka spacerowego liczy się duże siedzisko, płynnie regulowane na kilku wysokościach, z możliwością montowania zarówno przodem, jak i tyłem do kierunku jazdy. Dla bezpieczeństwa dziecka, spacerówka musi mieć 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, najlepiej z osłonkami na wysokości ramion dla maksymalnego komfortu.

Niezależnie od tego, czy nasza pociecha śpi czy z ciekawością odkrywa okolicę, na pewno nie chcemy by coś jej przeszkadzało, w szczególności rzeczy tak trywialne, jak nierówności chodnika. Z tego względu warto wybierać duże, pompowane koła wyposażone w porządne amortyzatory. Dzięki nim poruszanie się po mieście będzie maksymalnie komfortowe, a leśne spacery niestraszne.

Jakiej firmy wózek dziecięcy wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jakiej firmy wózek dziecięcy wybrać, na jakiego producenta postawić i który godny jest Twojego zaufania, podpowiadamy – Skiddou. To polska marka czerpiąca inspiracje ze skandynawskich wartości, takich jak natura, rozwój, wolność, prostota i bezpieczeństwo. Tworzone z największą dokładnością i dbałością o jakość, wózki spacerowe Espoo lub Mell zapewnią Twojemu dziecku maksymalną przyjemność eksplorowania okolicy. Zostały zaprojektowane z myślą, aby zadbać o Wasze potrzeby, pozbyć się niedogodności i pozwolić Wam cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.