Jak zacząć się wspinać?

Wspinaczka istnieje od lat, jednak nie każdy wie, że jest to sport, który może uprawiać każdy. Wspinaczka może być sposobem na życie lub tylko sportem. Jeśli szukasz motywacji, aby zacząć się wspinać, istnieje kilka sposobów, aby rozpocząć, możesz iść do lokalnej siłowni wspinaczkowej lub spróbować kryty rock wall; oba mają swoje zalety. Nowy wspinacz powinien zacząć od ściany skalnej. Nauczysz się prawidłowej techniki i przyzwyczaisz się do uchwytów i ruchu wspinaczki przed przejściem na prawdziwą twarz skalną.

Teraz, gdy znalazłeś miejsce do wspinaczki, nadszedł czas, aby kupić trochę sprzętu. Na początku proces ten może wydawać się zniechęcający, ale nie pozwól, by Cię przeraził! Będziesz potrzebował butów, uprzęży do wspinaczki zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz, kredy do rąk (tylko jeśli Twoja siłownia tego wymaga), oraz worka na kredę (worka z paskiem na plecach, aby pozostał blisko ciała podczas wspinaczki). Buty będą miały sztywne podeszwy.

Musisz też zdecydować, jaki rodzaj wspinaczki skalnej chcesz robić. Jest bouldering, wspinaczka sportowa i wspinaczka tradycyjna. Więcej o sporcie znajdziesz na stronie http://womactive.pl/