La-Rel Easter/unsplash.com
Dom

Jak urządzić pokój dla niemowlaka?

Ponieważ niemowlęta są jeszcze niesamodzielne, nie potrzebują wiele. Są jednak rzeczy, o których należy pamiętać, urządzając ich pokój. Osobom, które chcą poznać inne rozwiązania, polecamy zapoznanie się z portalem dladomatora.pl.

Gdy dziecko zacznie spać samo, musisz zadbać o to, by jego pokój był bezpieczny. Jeśli masz zamiar mieć więcej niż jedno dziecko w domu, ważne jest, aby spały one niezależnie od siebie, tak aby mogły rozwijać swoje własne tożsamości i zainteresowania. Jeśli zależy Ci na zgłębieniu tego tematu, to polecamy serwis domup.pl

Urządzanie pokoju dla malucha

W miarę jak dziecko będzie rosło, warto zadbać o to, by jego pokój odpowiadał jego potrzebom. Jeśli Twoje dziecko uwielbia sport, dodaj do niego dekoracje o tematyce sportowej, takie jak plakaty lub coś, co przypomina mu o wydarzeniu, w którym ostatnio brało udział.

Pierwszym krokiem w dekorowaniu pokoju dziecka jest wybór motywu przewodniego. Jeśli spodziewasz się chłopca, możesz wybrać motyw sportowy, zabawkowe samochody lub pociągi. Jeśli to będzie dziewczynka, możesz zdecydować się na lalki i księżniczki.

Pokój dla malucha

Gdy już wybierzesz motyw przewodni, wybierz się do lokalnego sklepu z artykułami dla dzieci i kup pościel, zasłony i dekoracje ścienne, które będą pasować do tego schematu. Powinnaś także kupić kilka miękkich zabawek pasujących do wybranego motywu i nadać im uroczy wygląd, układając je w koszykach lub na półkach.

Gdy dziecko już się urodzi, nadszedł czas, aby zabrać się za dekorowanie jego pokoju. Pierwszym krokiem jest wybór koloru farby na ściany. Będzie to zależało od tego, czy urodzisz chłopca, czy dziewczynkę i czy chcesz coś delikatnego, jak róż, czy odważniejszego, jak błękit. Najlepiej jest iść na neutralne kolory, aby dzieci mogły dorastać wraz ze schematem dekoracji, a nie musiały zmieniać wszystkiego, gdy będą starsi.