Czym są implanty do płatności zbliżeniowych?

Implanty płatności zbliżeniowych to małe urządzenia wielkości karty, które mogą odbierać płatności z czytnika. Urządzenia te są wprowadzane pod skórę i mogą być montowane na lewej lub prawej ręce. Po wszczepieniu można używać tego urządzenia do dokonywania płatności zbliżeniowych w każdym miejscu, które je akceptuje. Wystarczy przyłożyć rękę do czytnika, który wykryje implant i przetworzy płatność – to wszystko!

Poznanie nowych bezstykowych implantów płatniczych jest jak randka z supernowoczesną, eksperymentalną wersją Twojej karty bankowej. Karta, którą otrzymujesz pocztą w związku z implantem płatności zbliżeniowej, wygląda podobnie jak zwykłe plastikowe karty – jest tylko nieco grubsza i ma w środku mały chip elektroniczny. Po wszczepieniu jej pod skórę, można prowadzić codzienne życie tak jak dotychczas.

Jedną z najlepszych cech implantów do płatności zbliżeniowych jest to, że są one kompatybilne z każdą kartą lub urządzeniem obsługującym technologię RFID/NFC, co oznacza, że nie musisz nosić przy sobie nic poza implantem. Można go używać z innymi urządzeniami w mieście, takimi jak automaty do sprzedaży, parkometry, a nawet systemy transportu publicznego, więc nie trzeba już nosić przy sobie gotówki! Nie musisz się też martwić, że będziesz miał przy sobie zbyt dużo gotówki i zostaniesz napadnięty w drodze do domu – wystarczy, że stukniesz ramieniem w czytnik e-portfela w sklepie i już możesz iść. Zapraszamy również na stronę http://bastille.pl/.