źródło: pixabay.com/yorgunum

Czy wygodnie jest dojeżdżać rowerem do pracy?

Czy dojeżdżanie do pracy rowerem jest wygodne? Tak, jeśli mieszkasz w pobliżu swojego biura. Jeśli miejsce pracy jest oddalone o więcej niż 10 km, jazda rowerem może nie być praktyczna. Wejdź na clothy.pl i poznaj inne modowe artykuły. 

Jeśli odległość jest mniejsza niż 10 km, można dojeżdżać rowerem, ale według badania American Community Survey (ACS) przeprowadzonego przez U.S. Census Bureau, tylko 0,5% pracowników w całym kraju dojeżdża do pracy rowerem. Badanie ACS wykazało również, że odsetek osób dojeżdżających do pracy rowerem jest najwyższy w Utah (1%), a najniższy w Mississippi (0%).

Większość ludzi albo nie ma dostępu do krytego lub bezpiecznego miejsca, w którym można zaparkować rower w pracy, albo po prostu nie lubi jeździć w ruchu ulicznym z samochodami i autobusami. Obawy te dotyczą zarówno dorosłych, jak i dzieci, które uczą się bezpiecznej jazdy na rowerze.

Jeśli jesteś jedną z wielu osób, które dojeżdżają do pracy rowerem, prawdopodobnie robisz to z wielu powodów. Jest to dobre dla Twojego zdrowia i środowiska. Może to być zabawny sposób na zdobycie trochę ruchu. I nie ma lepszego uczucia niż przybycie do pracy na czas i bez konieczności czekania w korkach.

Jeśli jednak chcesz jeździć rowerem do pracy, musisz najpierw rozważyć kilka rzeczy. Czy budynek Twojego biura jest położony w dogodnym miejscu? Czy w pobliżu znajdują się ścieżki rowerowe lub szlaki? I czy można bezpiecznie zaparkować rower w pracy?

Jeśli na wszystkie trzy pytania odpowiedziałeś twierdząco, to gratulacje! Masz wszystkie warunki, aby dojeżdżać do pracy rowerem, a my chcielibyśmy pomóc Ci w tym,