Kate Trifo/unsplash.com

W jakim ubraniu najlepiej ćwiczyć w outdoorze?

W przypadku treningów wyczynowych, które są wyznacznikiem profesjonalnego stylu życia, a nie tylko hobby, warto zastanowić się nad sprawami takimi jak: ile czasu spędzę na treningu, jak nietuzinkowe i trudne będą ćwiczenia oraz czy mam do dyspozycji sprzęt odpowiedni do wykonywanych ćwiczeń. Warto pamiętać, że przy treningach wyczynowych (np. crossfit) można spotkać się z różnymi warunkami pogodowymi np.: deszczem, śniegiem czy mrozem.

W sytuacji, gdy nie możemy korzystać z miękkiego podłoża i tworzyć sobie swojego własnego treningu, to warto wybrać się na siłownię lub na basen. Tam zawsze jest sztuczna pomoc, która będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie boją się eksponować swoich niedoskonałości. Wszyscy chcą być piękni i młodzi, ale trudno jest znaleźć czas na regularne ćwiczenia w domu. Wejdź na sportygirl.pl i dowiedz się o sporcie jeszcze więcej! 

Jak przygotować się do sezonu letniego?

Outdoor jest dobrym sposobem na trening siłowy, ponieważ nie zakłócają go przyczyny zewnętrzne. Jeśli ćwiczysz w miejscu, gdzie jest dużo osób, można być skupionym na treningu i nie musi koncentrować się na odpowiedniej technice. Jednak outdoor nie jest idealny dla wszystkich. Wymaga od nas wielu ruchów, aby uzyskać wszystkie elementy czynności. Poza tym trzeba być ostrożnym przez cały czas.

To, co wybierzemy na trening, zależy od oczywiście pogody czy warunków atmosferycznych. Jeśli będziemy chcieli ćwiczyć w gorące dni, warto postawić na lekkie ubrania i buty. To samo tyczy się długich treningów na świeżym powietrzu. W takich przypadkach lepiej jest zaopatrzyć się w wygodne buty do biegania i spodnie z kieszeniami na klucze oraz telefon.