Oświetlenie do niskich pomieszczeń – planuj z głową

Źródło: https://alkan.pl/

Specjaliści z hurtowni elektrycznej Alkan, podpowiadają, jakie oświetlenie sprawdzi się najlepiej w niskich pomieszczeniach

Jeśli się zastanawiasz, jakie oświetlenie najlepiej się sprawdzi w niskim pomieszczeniu, skorzystaj z naszych porad. Twój wybór powinien być przede wszystkim praktyczny i dobrze dopasowany do parametrów wnętrza. Najlepiej, żeby forma oświetleniowa niespecjalnie rzucała się w oczy. Niskie wnętrza są zwykle nieduże, więc nadmierne natężenie oświetlenia nie jest w ich przypadku konieczne.

Dlaczego niskie wnętrza są problematyczne?

Wnętrza z nisko zawieszonym sufitem są uważane za dość problematyczne. Dotyczy to również kwestii doboru oświetlenia. Tak zaprojektowane pomieszczenia charakteryzują się dość niskimi nadprożami drzwiowymi i okiennymi. Nierzadko są całkiem ich pozbawione, co negatywnie wpływa na estetykę aranżacji i komfort użytkowania. W takim pomieszczeniu zwyczajnie brakuje miejsca na lampę wiszącą, nie mówiąc już o bardziej dekoracyjnym żyrandolu. Gabarytowe źródła światła wprowadzają w niskich wnętrzach zbyt wiele zamętu. Są przyczyną wielu niewygodnych sytuacji i niekorzystnie wpływają na ogólne bezpieczeństwo. Nawet przypadkowe trącenie lampy może naderwać przewody, co znacząco zwiększa ryzyko zwarcia. Zamiast niepotrzebnie zagracać pomieszczenie, lepiej skorzystać z bardziej dyskretnych wariantów oświetleniowych. Sprawdź zatem, co możemy Ci zaproponować.