Napędy do bram wjazdowych

Każdy albo niemal każdy, kto mieszka w domku jednorodzinnym, posiada bramę wjazdową. Wiele czynników, jakie zaraz omówimy, sprawia że brama wjazdowa nie powinna być wybrana na chybił trafił. Choć wydaje się to dość prozaiczna sprawa, to wybór bramy wjazdowej może mieć wpływ na to, jak w ogóle ergonomicznie użytkuje się nasz dom.

Rodzaje bram wjazdowych

Bram wjazdowych mamy kilka rodzajów, ale dwa są dominujące. Pierwszym są bramy dwuskrzydłowe, drugim bramy przesuwne, a trzecim bramy podnoszone. Możemy jeszcze zaliczyć do tego grona bramy boczne rolowane oraz segmentowe, ale są one wykorzystywane zdecydowanie rzadziej.

Ceny bram

Bramy wjazdowe poszczególnego rodzaju są oczywiście w różnej cenie. Bramy dwuskrzydłowe są najtańsze. Bramy przesuwne oraz podnoszone należą do droższych rozwiązań, natomiast bramy rolowane i segmentowe są najdroższe. Bramy przesuwne mają tak naprawdę najlepszy stosunek ceny do jakości, plus jeszcze jeden atut.

Napędy do bram przesuwnych

Napędy do bramy przesuwnej są najbardziej wydajnym sposobem instalacji napędu w bramach. Są również najtańsze w zamontowaniu oraz najmniej awaryjne. Dodatkowo brama przesuwna w zasadzie nie zajmuje wiele miejsca, a oczujnikowanie takiej bramy jest łatwe, poste i tanie.

Dodatkowe zalety bramy przesuwnej

Oprócz samej łatwości montażu napędu do bramy, ceny oraz ergonomiczności bramy przesuwne mają jeszcze dużą przewagę, jeśli idzie o pracę w zimie. Z powodu charakterystyki pracy, nie musi być ona niemal w ogóle odśnieżana i zabezpieczana.