źródło: pixabay.com/silviarita

Na czym polega fleksitarianizm?

Fleksitarianizm to styl życia, który łączy w sobie to, co najlepsze z weganizmu i wegetarianizmu. Stał się on popularny w ostatnich latach, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na ograniczenie spożycia mięsa ze względów zdrowotnych i środowiskowych. Fleksitarianie przez większość dni stosują dietę roślinną, ale od czasu do czasu jedzą mięso.

Fleksitarianie stosują wiele różnych strategii przy podejmowaniu decyzji, co i ile jeść na co dzień. Niektórzy ludzie stosują dietę fleksitariańską, ponieważ zdecydowali się wyeliminować lub ograniczyć spożycie produktów zwierzęcych, ale nadal chcą cieszyć się okazjonalnym kęsem mięsa. Inni chcą zmniejszyć swój ślad węglowy poprzez ograniczenie spożycia mięsa, a jednocześnie cieszyć się jego smakiem i teksturą raz na jakiś czas.

Fleksitarianizm zyskuje popularność wśród osób, które chcą przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem i środowiskiem, ale nie są gotowe na całkowitą rezygnację z mięsa (jeszcze). Jedząc mniej mięsa i włączając do swojej diety więcej produktów roślinnych, możesz poprawić swój ogólny stan zdrowia, zaoszczędzić pieniądze na zakupach spożywczych i pomóc zmniejszyć ślad węglowy! Wejdź na bellaplace.pl i poznaj podobne treści.