Jak zaaranżować mieszkanie w stylu retro?

Czym się wyróżnia styl retro?

Stworzenie pięknej aranżacji, w której występują meble retro nie jest takie łatwe. Konieczne jest zachowanie konsekwencji odpowiedniej w doborze mebli, jak i także dodatków. Bardzo ważny jest ich wybór oraz znalezienie. Wymaga to poświęcenie odpowiedniej ilości czasu. Jednak można osiągnąć bardzo duże. Efekt jest wart każdej ceny oraz do tego każdej minuty poświęconego na to czasu. Musimy pamiętać o tym, że wnętrza, które są urządzone w stylu retro zachwycają swoimi detalami nietuzinkowymi.

Styl retro łączy w sobie nowoczesne elementy wraz z charakterystycznymi dla baroku, jak i także dla sprzętów, które pochodzą z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Urządzenie pomieszczeń w tylu retro nie tylko jest sposobem na stworzenie pomieszczeń o bardzo fajnym klimacie, ale także pomieszczeń estetycznych oraz funkcjonalnych. W stylu retro stawia się na połączenia kontrastowe, na przykład surowość się łączy z elementami dekoracyjnymi. Wiele meblarskich katalogów inspirujemy się dodatkami historycznymi w tworzeniu swoich produktów. Musimy wiedzieć o tym, że styl ten w zasadzie w każdym z miejsc będzie wyglądał inaczej. Odzwierciedla po prostu pomysł aranżującej go osoby.

O czym musimy pamiętać?

Ściany we wnętrzach urządzonych w stylu retro powinny zostać pomalowane zwykłą farbą pastelową. Jasne oraz delikatne kolory ścian urozmaicić można tapetami wzorzystymi czy też wzorami, które wykonuje się według szablonów. Na parkiecie sprawdzą się panele podłogowe drewniane czy też parkiet. Ewentualnie można się pokusić o płytki. Gdy wybieramy odpowiedni rodzaj podłogi, to także musimy pamiętać o tym, że powinna ona sprawiać wrażenie ciepłej.

Zaś jeśli chodzi o meble retro to mamy szerokie pole do popisu. Można wybierać spośród wielu rodzajów mebli. Obecnie modne jest także połączenie mebli nowoczesnych z meblami retro. Może się to wydawać szalonym pomysłem, ale efekt jest naprawdę świetny. Nie bójmy się nieco zaryzykować.