Tanie taxi w Warszawie

Źródło: https://movme.pl/

Jak zamówić tanie taxi w Warszawie i od czego zależy cennik?

Tanie taxi w Warszawie możesz szybko i łatwo zamówić za pomocą naszej aplikacji mobilnej Movme, w przypadku której nie obowiązuje stały cennik. Narzędzie pozwala dzięki temu na zlecenie usługi przewozowej w wyjątkowo przystępnej cenie, gwarantując jednocześnie bezpieczeństwo i wygodę pasażerom. Nasza aplikacja posiada wbudowany system licytacji, dzięki któremu możesz zaproponować własną stawkę za przejazd. O rzeczywistych kosztach zamówionej w ten sposób taksówki zadecyduje oczywiście wiele innych czynników. W praktyce będą one jednak znacznie korzystniejsze, niż te występujące w przypadku składania standardowego zlecenia telefonicznego.

Sposób na zmniejszenie kosztów przejazdu

Taksówkę w stolicy możesz najtaniej zamówić w godzinach od 6:00 do 22:00, czyli w okresie obowiązywania I taryfy. Koszty przejazdu będą też niższe w granicach I strefy. Wysokość stawki za jeden kilometr przejechany na terenie Warszawy wyniesie wówczas około 2,50 zł. Kwota wzrasta przy kursach odbywanych w II strefie taksówkarskiej, czyli poza centrum miasta. Z większym wydatkiem trzeba się liczyć również w niedziele i święta, a także w przypadku przejazdów realizowanych nocą. Stawka przewozu taksówką może w takiej sytuacji wynieść ponad 7 zł za jeden kilometr. Do pokonanego dystansu należy ponadto doliczyć inne koszty, w tym opłatę początkową z uwzględnionym wydatkiem za przejechanie pierwszego kilometra.

Niedrogi przejazd przez całą dobę

O kosztach przejazdu taksówką w Warszawie decyduje zarówno docelowa odległość od miejsca startu do miejsca dojazdu, jak i wybrana dzielnica czy pora złożenia zamówienia. Wydatek wzrasta zależnie od różnych czynników, takich jak chociażby korki na ulicach lub nagła konieczność zmiany wcześniej obranej trasy. Takie niedogodności możesz ograniczyć, instalując naszą aplikację Movme. Za jej pomocą możesz zamówić taksówkę całodobowo i przez cały tydzień. Wzrost kosztów przejazdu może też wynikać z potrzeby zlecenia dodatkowych usług, takich jak chociażby dostawa bagażu, transport przesyłki czy przewóz zwierząt. Poszczególne korporacje same ustalają indywidualne ceny, które na terenie Warszawy są zwykle dość wysokie. Nasza aplikacja niweluje ten problem, ponieważ stawkę możesz licytować z kierowcą.