PARAMETRYCZNY CAD 3D – PRZEZNACZENIE

W pełni profesjonalny i parametryczny cad może spełniać bardzo wiele funkcji, a także stanowić kompleksowe narzędzie w rękach projektanta czy konstruktora. Jeszcze do niedawna najczęściej wybieranym cadem niekwestionowanie pozostał Autocad. Zwolennicy tego programu byli do niego przywiązani, ponieważ przez długie lata ciężko były znaleźć dla niego jakościową alternatywę.

Na przestrzeni ostatnich lat na rynku pojawiało się coraz więcej dobrych rozwiązań, które nie tylko mogły się już równać z Autocadem i pozwalały na korzystanie z praktycznie wszystkich funkcji, którymi charakteryzował się faworyt, ale także oferowały jakościowe rozwiązania z zdecydowanie niższej cenie Autocad. Jednym z najczęściej wybieranych przez użytkowników produktów od pewnego czasu pozostaje program Ironcad, który oferuje możliwość komunikacji pomiędzy użytkownikami projektu, dzielenie się plikami z kontrahentami, a także możliwość niemalże nieograniczonego gromadzenia danych i dokumentacji związanej z projektem.

Ironcad wyposażony został w przeglądarkę 3D Ironcad Compose, która spełnia również funkcję komunikatora. Podczas gdy każda z osób, które biorą udział w projekcie może się w pełni skoncentrować na swojej części realizacji, przeglądarka ta umożliwia komunikację i wprowadzanie zmian w czasie rzeczywistym, a także przesyłanie danych pomiędzy wszystkimi, którzy zaangażowani są w projekt. Ironcad wyposażony jest również w translator plików cad, co umożliwia konwersję i tłumaczenie plików, które pochodzą z różnych systemów. Takie rozwiązanie gwarantuje, że program będzie spełniał swoją funkcję przez długie lata, bez ryzyka utraty aktualności i konieczności zakupu dodatkowych rozszerzeń. Oszczędność czasu i pieniędzy, a także świadomość korzystania z uniwersalnych rozwiązań to czynniki, które bardzo dobrze wpływają na styl pracy projektanta.