Laser na trądzik

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Zastosowanie lasera na trądzik

Laser na trądzik jest pomocny zarówno w leczeniu samej choroby, jak i w usuwaniu jej skutków odległych, czyli blizn potrądzikowych. Coraz więcej osób korzysta z nowoczesnej technologii przy terapii trądziku pospolitego. Jedną ze skutecznych metod walki z tą przewlekłą chorobą skóry jest Sebacia. W naszej klinice oferujemy wykonywanie tych zabiegów.

Niestety zdarza się, że trądzik ma wyjątkowo ciężki przebieg lub zastosowano nieskuteczne leczenie, które przeciąga się w czasie. Wtedy występuje wysokie prawdopodobieństwo powstania blizn potrądzikowych. Te wtórne zmiany potrafią obniżać komfort życia, wpływając na poczucie własnej wartości oraz kontakty z innymi ludźmi.

Jak laser usuwa blizny po trądziku?

Działanie metod laserowych opiera się na dostarczeniu tkankom skóry bodźca do przebudowy i regeneracji. W celu zainicjowania tych korzystnych procesów wiązka lasera powoduje w sposób kontrolowany mikrouszkodzenia komórek. Rozpoczyna się kaskada zdarzeń na poziomie komórkowym. Zwiększonej syntezie podlegają białka strukturalne, takie jak kolagen oraz elastyna. Nowe włókna budują zdrową strukturę skóry, co makroskopowo powoduje zmniejszenie widoczności blizn potrądzikowych.

Trądzik różowaty a technologia laserowa

Trądzik różowaty to choroba skóry mogąca występować pod różnymi postaciami klinicznymi. Najczęstszym objawem schorzenia jest rumień pojawiający się okresowo na policzkach lub też rumień stały. Postęp choroby może powodować uwidocznienie teleangiektazji na powierzchni twarzy. W kolejnych etapach pojawiać się mogą zmiany przerostowe. Przyczyną trądziku różowatego są m.in. nieprawidłowości w przepływie krwi przez naczynka krwionośne. Ich nadmierne rozszerzenie powoduje powstanie plam rumieniowych i pajączków. Na szczęście technologia laserowa pozwala na zamykanie źle działających tętniczek. Lasery korzystają ze zjawiska fototermolizy, blokują przepływ w naczynkach, wykorzystując energię cieplną.