Jakie wybrać łóżka dla rodzeństwa?

Dosyć trudny wybór

Łóżka dla rodzeństwa to wybór na pewno trudniejszy niż łóżka dla jednego dziecka. Łóżka dla rodzeństwa muszą być na tyle duże, aby zapewniały komfortowy sen każdemu dziecku, a do tego muszą być kompaktowe, aby zmieściły się do niewielkiej stosunkowo sypialni. Czym powinniśmy się kierować przy wybierze łóżka dla bliźniąt czy też dla rodzeństwa w podobnym wieku? Sprawdźmy to.

Jedno łóżka dla dwójki dzieci jest wyborem podyktowanym mieszkaniowymi warunkami. Jeśli dzieci są w bardzo podobnym wieku, takie rozwiązanie będzie wręcz strzałem w dziesiątkę.

Czym się kierować przy wyborze łóżka dla rodzeństwa?

Po pierwsze sugerujmy się wygodą. Spanie we dwoje musi być komfortowe. Najważniejsze kryterium to kwestia tego, w jakim są nasze dzieci oraz jak długo dane łóżko ma im służyć. Pozwoli to na wybór konkretnego modelu. Może to być model rozkładany, łóżko dla dorosłych czy też łóżko piętrowe.

Kolejna kwestia to samo bezpieczeństwo. W tym przypadku musimy pod uwagę wziąć wiek naszych dzieci. Im mniejsze, tym musimy bardziej zwrócić na to uwagę. Łóżko dziecięce nie może mieć kompletnie żadnych odstających czy też ostrych elementów. Nie powinno być także za wysokie. Łóżko dla dwójki małych dzieci powinno mieć barierki, aby maluchy nie pospadały zarówno podczas zabawy, jak i także podczas snu.

Interesuje nas także trwałość. Dzięki będą skakały oraz turlały się po swoim łóżku. W związku z tym nie jeden raz na nie upadną czy też będą na nim się siłową. Konstrukcja takowego mebla musi być solidna, aby łóżko się nie ugięło i pod wpływem naporu nie złamało.

Łóżko dla dwójki dzieci przede wszystkim powinno być większe oraz szersze niż dla jednej osoby. Jeśli w domu mamy już kilkulatków, to dobrym rozwiązaniem może się okazać łóżko o wymiarach 160 na 200 centymetrów. Po pewnym czasie, gdy nasze dzieci już będą za duże na wspólne spanie, to możemy dokupić drugie łóżko. Pociechy zyskają tym samym osobne i jednocześnie bardzo wygodne miejsce do spania. Duże łóżka posłużyć mogą im nawet do nastoletniego wieku. go.