Jak dbać o swoją klimatyzację?

Klimatyzacja do domu ma swoje wady, jak i także swoje zalety. Jedną z nich na pewno jest konieczność konserwacji regularnej oraz odgrzybiania urządzenia. Możemy w tym celu zatrudnić firmę, która się zajmuje czyszczeniem urządzeń tego typu czy też zrobić to w sposób samodzielny. Dowiedzmy się zatem jak odgrzybić oraz oczyścić klimatyzację w domu?

Elementem, który ma największy wpływ na jakość powietrza w mieszkaniu jest sam filtr. Warto nawet go czyścić co miesiąc lub dwa. Aby to zrobić, powinniśmy delikatnie zdjąć obudowę i wyciągnąć tenże elementy. Następnie myjemy go wodą z mydłem czy też płynem do naczyń i spłukać pod wodą bieżącą. Warto przy okazji również wyczyścić tackę na skropliny, ponieważ jest to miejsce idealne, w którym namnażają się drobnoustroje.

Oczyszczenie wewnętrznych elementów warto fachowcowi zlecić, chociaż możemy zrobić to oczywiście samodzielnie. Sygnałem głównym do tego, że klimatyzacja wymaga odgrzybienia jest dosyć nieprzyjemny zapach, który wydobywa się z urządzenia po jego uruchomieniu. Aby pozbyć się samodzielnie drobnoustrojów, należy kupić preparat specjalny do czyszczenia klimatyzatora, a później spryskać nim elementy wewnętrzne. Po zastosowaniu chemikaliów należy dane pomieszczenie dokładnie wywietrzyć. Inna metoda sprawdzona to ozonowanie. Aby móc je przeprowadzić, musimy posiadać urządzenie specjalne, które do tego jest przeznaczone. Mowa tutaj o ozonatorze. Na pewno sobie z pielęgnacją i konserwacją poradzimy.