Grzyby psylocybinowe w Polsce

Źródło: https://shroom.it/index.php

Grzyby psylocybinowe w Polsce nie są spotykane zbyt często w naturze. O właściwościach psychodelicznych takich gatunków decyduje zawartość specyficznych substancji, takich jak przede wszystkim psylocybina. To właśnie za sprawą wyjątkowego oddziaływania na zmysły, percepcję, nastrój i świadomość grzyby te wzbudzają spore zainteresowanie w Polsce i często są celem kolekcjonerów lub badaczy. Korzystając z naszej oferty, możesz nabyć grzybnię różnych odmian psylocybinowych.

Czy można znaleźć jakiekolwiek grzyby psylocybinowe w Polsce?

Grzyby psylocybinowe w Polsce teoretycznie można znaleźć w naturalnym środowisku, jednak w praktyce jest to dość trudne. Zakres poszukiwań ogranicza się niemal wyłącznie do łysiczki lancetowatej, która faktycznie zawiera psylocybinę oraz niewielką zawartość innych substancji o właściwościach halucynogennych. Związki te występują jednak również w łysiczce kubańskiej, znanej jako Psilocibe cubensis. Odmiana ta jest dużo łatwiejsza i przystępniejsza w hodowli niż jej polski odpowiednik. Zgodnie z obecnymi przepisami grzybnia P. cubensis może być w pełni legalnie sprzedawana oraz przechowywana w celach obserwacyjno-badawczych oraz kolekcjonerskich. Ofertę tego rodzaju produktów posiada nasz sklep Shroom.it, w którego asortymencie dostępne są growkity zawierające elementy niezbędne do uprawy Psilocibe cubensis. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony. W razie pytań, nasz team chętnie pomoże- zapraszamy do kontaktu.

Grzyby halucynogenne w środowisku naturalnym

Grzyby halucynogenne nie tylko są rzadko spotykane w Polsce, ale też dość trudne w identyfikacji. Ich ubarwienie w odcieniach żółci i brązu sprawia, że przypominają wiele typowych i często widywanych gatunków. Wygląd taki jest specyficzny dla części niejadalnych grzybów, które nie zawierają psychodelicznych związków i nierzadko są wręcz trujące. Takie gatunki rzadko jednak zbierane są w celu ich spożycia, dlatego przypadki omyłkowego zjedzenia łysiczki lancetowatej są stosunkowo rzadkie. Pomyłki w drugą stronę zdarzają się częściej, kiedy to osoby poszukujące odmian psylocybinowych natrafiają na zwykłe grzyby – np. nieaktywne kołpaczki. Łysiczka lancetowata ma jednak w Polsce dość dobre warunki bytowe, ze względu na przystosowanie do rozwoju w strefie umiarkowanej.